Veckobrev klass 6A
Datum:

31/5-2018

Ordförande: Hugo

Sekreterare: Vincent

Läxor och prov:

Vecka 23:

Måndag: Sista ordinarie dagen på Jakobsdal.
Spanska: Tony:  Josefina: Mia: Läxa: 20 frukter.
Franska: Leila: Helena:
Tyska:

Tisdag: Packa och städa på förmiddagen, lunch på Jakobsdal och genrep på utescenen vid Mälarhöjden efter lunch. Dagen slutar cirka 13.00

Onsdag: LOV – Nationaldagen.

Torsdag: Klassens dag – vi möts vid lusthuset på skolgården (Mälarhöjden) kl: 9.00. Dagen slutar cirka 13.00. Ha oömma kläder och kom ihåg att ta med matsäck (lunch och eventuellt fika). Ta gärna med bollar, hopprep, frisbee eller liknande.

 

Fredag: Skolavslutning – samling hos Louise i matsalen kl. 9.15. Gemensam avslutning vid utescenen kl. 9.30-10.15. Kortare avslutning i matsalen från 10.15. Ingen lunch serveras i skolan den här dagen. Dagen avslutas senast 11.00.

 
Övrigt:

En smärre miss skapade ett något försenat veckobrev den här gången vilket också är det sista veckobrevet för läsåret. Vi tackar för ett fint läsår tillsammans och önskar stort lycka till inför åk 7!

Mvh
Kristin och Louise